Головна
Реєстрація
Вхід
П`ятниця
29.03.2024
00:36
Вітаю Вас Гість | RSS
Охтирський міський центр дитячої та юнацької творчості

Меню сайту

Міні-чат

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Декоративно-ужитковий 

 

Нескінченне полотно творчості





Цінувати, берегти і примножувати творчі надбання народу навчають у напрямку декоративно-ужиткового мистецтва Охтирського міського центру дитячої та юнацької творчості.

Декоративно-ужиткове мистецтво, народні ремесла вивчають діти віком від 6 до 18 років, навчаються створювати керамічні та гончарні вироби, вишивати рушники, сорочки, блузи, виготовляти зі шкіри сумки, гаманці, прикраси, плести з бісеру, розписувати писанки, створювати ляльку-мотанку, м'яку іграшку, ліпити із солоного тіста, глини, гіпсу, пластиліну, виготовляти аксесуари для сучасного стильного одягу, створювати мозаїчні панно, обереги,шедеври декоративного розпису та витинанки.

У напрямку декоративно-ужиткового мистецтва працюють справжні педагоги-майстри, серед яких:

Крючко Н.М. – народний майстер Спілки майстрів України, керівник зразкового гуртка «Вишивка»;

Бабак Л.В. – керівник гуртка-методист «Український сувенір»;

Бездрабко Н.М. – директор закладу, керівник гуртка «Паперові візерунки»;

Перекрестова Н.М. – зав.філією, керівник гуртка «Аранжування»;


Теличко С.В. – методист напрямку, керівник гуртка «Умілі руки»;

Гайдуковська Т.М. – керівник гуртків «Керамічна іграшка» та «Бісероплетіння»;

Назарова Т.М. – керівник гуртка «Прикладні мистецтва»;

Шведенко Я.С. – керівник гуртків «Декоративний розпис» та «Аксесуарне моделювання»;

Коритник О.Б. – керівник гуртка «Берегиня»;

Нестеренко О.В. – керівник гуртків «Паперова пластика» та «Мистецтвознавство»

Лисенко В.В. – керівник гуртка «Іграшка-сувенір».

Пізнайте велич народного мистецтва, завітавши на заняття гуртків.

Ми працюємо для того, щоб посіяти зерна людяності, моральної краси, любові до національного мистецтва.

Лише позитивна атмосфера, гарний настрій, тепле спілкування супроводжують роботу гуртків декоративно-ужиткового напрямку. І батьки, і діти навчаються, творчо розвиваються, радіють успіхам.

Для всіх бажаючих оволодіти навичками в галузі народного мистецтва проводимо традиційні ознайомчі акції та майстер-класи: «Дивосвіт писанки», «Клаптик до клаптика», «Секрети оберегів», «Іграшки-сувеніри», «Сучасні техніки декорування предметів».

Вихованці напрямку розкривають свої здібності, беручи участь у міських, обласних конкурсах: «Чарівні барви Сумщини», «Веселка творчості», «Перлини нашої душі», «Мамина вишиванка», «Різдвяний янгол», Всеукраїнських конкурсах «Український сувенір», «Світ зачарований тишею»,Міжнародному гончарському фестивалі «Опішне»

Кращі вихованці долучаються до культурного спадку українського народу, думають про майбутню професію, навчаючись в обласній школі народних ремесел.

Вся робота гуртка «Прикладні мистецтва» спрямована на духовне та трудове виховання гуртківців. Вихованців ознайомлюють з усіма видами народного декоративного мистецтва України. Заняття в гуртку розвивають художні здібності, фантазію, творче мислення дітей. Вихованці не лише творчо використовують зразки виробів , а й самі вчаться створювати вироби з природних матеріалів, розписувати писанки, ліпити з глини, гіпсу, пластиліну.

Яке народне мистецтво яскраво та найбільш повно розкриває душу народу, його вічне прагнення до прекрасного? Так, правильно. Це українська народна вишивка. На заняттях гуртка « Вишивка» діти не лише навчаються вишивати, опановувати таємниці декорування тканини, а й ознайомлюються зі звичаями та обрядами українського народу.

Гурток «Виготовлення іграшок-сувенірів» користується неабиякою популярністю серед дітей та їхніх батьків. Створити сувенір непросто, бо він несе інформацію про красу народного мистецтва, майстерність автора, його винахідливість, гумор, красу.

Бісероплетіння – надзвичайно популярний вид декоративно-ужиткового мистецтва, що активно відроджується й розвивається. На заняттях гуртка «Бісероплетіння» гуртківці створюють прикраси та декоративні вироби власними руками.

Під час занять гуртка «Декоративно-художнього розпису» діти оволодівають технологією виконання розпису, вчаться дотримуватися композиційних і кольорових співвідношень.

Квілінг, кусудама, кірікомі – популярні нині види творчості, що прийшли до нас із далекої Японії. На заняттях гуртків «Паперова пластика», «Паперові візерункм» вихованці вчаться «малювати» ножицями, оволодівають складною технікою вирізування та складання паперу. Кожне наступне заняття не схоже на попереднє, адже відрізняється своєю новизною та оригінальністю.

В гуртку «Аксесуарне моделювання» гуртківці оволодівають секретами створення аксесуарів, сувенірів, предметів інтер’єру.

Робота в гуртку «Умілі руки» - прекрасний засіб розвитку творчості, розумових здібностей, естетичного смаку, а також конструкторського мислення дітей. Діти, побачивши готові вироби, порівнюють їх, знаходять переваги і недоліки, критично відносяться до своєї роботи, у них виробляється аналітичний розум. Особливо важливо, що діти пізнають значущість своєї праці, його корисність для тих, хто їх оточує. Роботи вихованців гуртка « Український сувеніри» різноманітні і багатогранні , вони відтворюють багато різних технік. Учні працюють з природнім матеріалом, гіпсом, картоном,папером.

Кераміка - одне з найдавніших занять людини. Наявність легкодоступного природного матеріалу - глини - зумовило бурхливий розвиток керамічного ремесла в Україні. Термін "кераміка" походить від грецького "керамос", що означає глина. Ліплення іграшок з глини є одним із видів декоративно-вжиткового мистецтва. Ліпка сприяє розвитку зорового сприйняття пам'яті, образного мислення, розвиває дрібну моторику кисті руки. На заняттях гуртка «Керамічна іграшка» та «Ліпка» у дітей виховується творчий нахил до ліпки, вміння відтворювати національні традиції та збагачуються духовний світ дитини. Гурток працює за напрямками: народна іграшка, декоративні та сюжетні іграшки та сюжетні. Вміння виготовляти народні іграшки - свищики, та створення сюжетних композицій викликає у дітей гарні емоції.

Світ навколо нас чудовий і неповторний і у кожного він свій… Заняття в гуртку «Берегиня» для дівчат - це не просто складання композицій, вивчення технік та напрямків у клаптиковій пластиці – це, насамперед, можливість самовираження, можливість зробити щось своє, неповторне.

Творчими партнерами напрямку є працівники Охтирського краєзнавчого музею, бібліотек міста, загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади

Напрямок декоративно-ужиткового мистецтва Охтирського міського центру дитячої та юнацької творчості – лабораторія краси і творчості, де дівчатка і хлопчики залюбки створюють чудові вироби власними руками.

Все це маленькі кроки на великому шляху національного самовідродження.

«Зразковий художній колектив»

Крючко Надія Михайлівна свою педагогічну діяльність в Охтирському міському центрі дитячої та юнацької творчості почала в 1991 році.

За період роботи в позашкільному закладі Надія Михайлівна зуміла налагодити роботу колективу, спрямувати його діяльність на розкриття та розвиток творчих здібностей вихованців, на відродження національних традицій. В 2007 році колектив отримав звання «Зразковий художній колектив».

Надія Михайлівна разом з дітьми займається дослідницькою діяльністю, проводить експедиції по Охтирщині. Зібраний матеріал використовує як під час проведення занять гуртка, так і в міських та обласних конкурсах.

В своїй практичній діяльності Крючко Н.М. застосовує знання теорії та методики позашкільної освіти, активізує навчально-пізнавальну діяльність вихованців. Велику увагу педагог приділяє роботі з здібними та талановитими дітьми, з метою розкриття їх природної обдарованості.

Вихованці Крючко Н.М. постійні учасники та переможці міських, обласних та всеукраїнських конкурсів.


Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz