Головна
Реєстрація
Вхід
Вівторок
17.09.2019
20:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Охтирський міський центр дитячої та юнацької творчості

Меню сайту

Міні-чат

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Художньо-естетичний 

Зразковий хореографічний колектив «Юність»


Хореографічний колектив «Юність» Охтирського міського центру дитячої та юнацької творчості створений у 2003 році. Організатором і незмінним керівником колективу є Ніконенко Ольга Миколаївна.

В колективі займається 45 вихованців віком від 7 до 17 років. Заняття проводяться за трьома навчально-організаційними рівнями.

Головною метою колективу є зацікавленість вихованців у обраному виді мистецтва, надання хореографічної підготовки, виховання у дітей естетичного смаку, почуття колективізму, чуйності, працьовитості, витримки. В основу занять покладений класичний танець. В репертуарі є стилізовані народні, танці народів світу, естрадні, класичні, дитячі. Репертуар підбирається відповідно до вікових особливостей, естетичного сприйняття, педагогічної доцільності. Естетичне сприйняття постановок хореографічного колективу підсилюється оригінальними, яскравими костюмами та декораціями.

Творчий колектив – постійний учасник міських, обласних, всеукраїнських конкурсів, фестивалів, свят тощо.

Хореографічний колектив - призер міських конкурсів „Алло, ми шукаємо таланти» (2007р. – Ім., 2008 – Ім., 2010р.- І та ІІ місця, 2011р. – І та ІІ місця).

Колектив неодноразово ставав переможцем обласних конкурсів хореографічного мистецтва, про що свідчать численні грамоти та дипломи.

У 2003 році колектив „Юність” зайняв ΙΙΙ місце в обласному конкурсі хореографічного мистецтва „Рожевий фламінго”.

У 2005 році в обласному конкурсі хореографічного мистецтва „Рожевий фламінго” (ІІ і ІІІ місця)

У 2007р. колектив став переможцем обласного турніру сучасного та естрадного танцю «Зимові візерунки» ( ІІ та ІІІ місце).

У 2009р.став переможцем обласного фестивалю - конкурсу сучасного та естрадного танцю «Зимові візерунки» (ІІ, ІІ місце).

У 2010р. хореографічний колектив «Юність» став переможцем Всеукраїнського мистецького конкурсу «Київська муза – 2010» (І, ІІ місця) та Міжнародного конкурсу хореографічних колективів «Art - Весна 2010» (І, ІІ місця).

У 2011р. хореографічний колектив «Юність» став переможцем обласного конкурсу народного танцю «Віночок дружби» (ІІІ місце).

Запланована участь колективу у XII Международному фестивалі-конкурсі народного мистецтва «Солнце – радость – красота» у м. Несебрі (Болгарія), обласному конкурсі «Поліські візерунки» у м. Шостка.

За роки існування колектив підготував 50 особистих концертів, він постійний учасник загальноміських заходів

З метою пошуку нових форм роботи з обдарованою молоддю, набуття нових знань, створення умов для розвитку творчих здібностей вихованці хореографічного колективу є постійними слухачами обласної школи мистецтв за напрямом хореографія. Серед них Лаврик Іра, Невдачина Аня, Кісіленко Оксана, Литюга Аня, Корабельська Настя, Гура Аліна, Гаркавая Таня, Гаркавая Анжела, Подскрьобкіна Настя. Деяким з них заняття стали поштовхом у виборі майбутньої професії. Троє з них стали студентами різних навчальних закладів хореографічного спрямування: Сумського педагогічного університету хореографічного факультету Невдачина Анна та Кісіленко Оксана, Лаврик Іра стала студенткою Сумського Вищого училища культури ім. Бортнянського. 7 колишніх вихованок колективу, які навчаються у вищих навчальних закладах, є учасниками хореографічних колективів цих закладів.Зразковий дитячий оркестр

духових інструментів

Дитячий оркестр духових інструментів заснований в 1999 році. Очолює колектив Заслужений артист України – Володимир Миколайович Петрик.

Учасники дитячого оркестру духових інструментів – діти та підлітки різних вікових категорій, але всіх їх об’єднує любов до музики. Серед вихованців духового оркестру – учні загальноосвітніх шкіл міста третіх – одинадцятих класів. Деякі з них вже мають початкову музичну підготовку: навчаються в міській музичній школі, інші оволодівають музичною грамотою безпосередньо на заняттях оркестру.

Дитячий духовий оркестр один з кращих колективів області. В 2005 році колективу присвоєно почесне звання „ Зразковий дитячий колектив „

За роки існування колектив підготував майже сто особистих концертів і двадцять п’ять виступів у міських концертних програмах, фестивалях, дитячих святкових ранках. Дитячий оркестр духових інструментів є постійним учасником міських , районних та обласних заходів . (Свято першого та останнього дзвоника, „День вчителя”, новорічні свята, „День захисника Вітчизни”, свято до Дня Перемоги, „День Матері”, „День захисту дітей”, випускний вечір). Запрошують колектив з творчими концертами на підприємства та в організації міста. Він щорічно бере участь у міській акції „Милосердя” (благодійні концерти: для дітей-інвалідів, дітей-сиріт, людей похилого віку, ветеранів ВВв, воїнів-афганців). Учасники оркестру неодноразово запрошувалися з концертною програмоюдо міського будинку для інвалідів та пристарілих.

Під керівництвом Володимира Миколайовича Петрика діти опановують флейту, кларнет, тенор, альт та інші духові інструменти, кожний з яких має неповторний голос.

У травні кожного року дитячий оркестр духових інструментів запрошує школярів та молодь міста на звітний концерт колективу.

З метою накопичення досвіду, патріотичного виховання вихованці є частими гостями у військовій частині А-0563, де проводяться творчі зустрічі з військовим оркестром духових інструментів.

Головною метою діяльності дитячого духового оркестру є створення колективу, який з успіхом виконує твори як сучасної, так і класичної музики. Репертуар колективу складається з народної, джазової, дитячої музики, музики з кінофільмів, музики для духових оркестрів. Завдяки регулярним виступам перед глядачами, участі у концертах, фестивалях, оглядах, конкурсах колектив вдосконалює рівень виконавської майстерності.

Діти займаються в оркестрі зі щирим серцем. Вони зустрічають тут розуміння, підтримку, опановують гру на музичних інструментах, вчаться поважати один одного, жити в колективі, який об”єднаний спільною працею.Чи можливо б це було, аби одного дня Володимир Миколайович не взався за цю відповідальну і важку справу. Колектив переможець обласних конкурсів дитячих оркестрів духових та народних інструментів: 2003, 2005, 2007 років.

Школярі, які займаються в оркестрі відзначаються на шкільних лінійках, нагороджуються путівками до оздоровчих таборів обласного та Всеукраїнського рівнів, грошовими винагородами. Керівник оркестру працює в тісному контакті з завучами з виховної роботи, педагогами - організаторами та класоводами, класними керівниками. Разом планують масову роботу, вносять свої корективи до навчального плану, сприяють виявленню талановитих дітей, заохочують школярів до роботи в оркестрі, запрошують методистів та керівників на батьківські збори, на виховні години класу.

Тож проблема професійного самовизначення вже не проходить абстрактно, а з врахуванням різноманітних проблем молодої людини, її життєвих планів та мрій. Це дає вихованцям оркестру розуміння того, що робота в гуртку позашкільного центру допоможе краще зорієнтуватися в дорослому житті, навіть вибрати професію, формує реалістичне уявлення про труднощі і радощі обраної професії.

Вихованці оркестру стали студентами різних навчальних закладів: Сумського Вищого училища культури ім. Бортнянського, Полтавського, Харківського, Сімферопольського музичних училищ.

Кажуть, у хвилини особливого емоційного піднесення душа співає. Чи відчули б ці хлопчаки, що таке духовний злет, якби не керівник оркестру, котрий не лише відкрив світ музики, а й допоміг пізнати самих себе, пізнати, що кожен із них чогось вартий. Співає душа, а музичний інструмент у дитячих руках вже не просто грає, а сміється та плаче, радіє та сумує.


Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz