Головна
Реєстрація
Вхід
Вівторок
23.04.2024
22:25
Вітаю Вас Гість | RSS
Охтирський міський центр дитячої та юнацької творчості

Меню сайту

Міні-чат

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 НТУ "Наукова зміна" 

Віра Хорошун - голова наукової ради НТУ «Наукова зміна», науковий консультант Сумського територіального відділення МАН.
Майбутнє закладається людством сьогодні, сьогоднішнє формувалося вчора.. Цей вислів став уже крилатим, але про нього не слід забувати ні на хвилину. Наше майбутнє – це наші діти. Відповідальність за формування  їхньої свідомості. розвиток творчої ініціативи, практичне ставлення до процесів суспільного життя несе на собі ціла плеяда дорослих від батьків до вчителів – наставників. Це складний процес, який має багато  рецептів до його впровадження.

З 2000 року на базі ОМЦДЮТ працює НТУ наукова зміна» . НТУ, створене на базі Охтирського міського центру дитячої та юнацької творчості, об’єднало талановиту молодь, що відрізняється гостротою мислення, спостережливістю, допитливістю, володіє глибокими знаннями з цікавих для неї природничих питань, молодь, що хоче демонструвати та практично застосовувати свої знання . Ми стали частиною Малої академії наук України і поставили перед собою завдання :

- навчити дітей виконувати пошукову роботу та  спостереження, за результатами яких гуртківці  беруть участь в міських, обласних, Всеукраїнських конкурсах та конкурсах – захистах наукових робіт МАН;

- дати учневі змогу розвинути свій інтелект у самостійній творчій діяльності з урахуванням індивідуальних особливостей та нахилів;

- забезпечити належну загальноорганізаційну підготовку учнів, що виявляють інтерес до наукової діяльності, розробити чітку стратегію розвитку стійкого інтересу і потреби в науковій діяльності за період навчання в школі на основі глибокого усвідомлення цінності й необхідності науково – дослідницької діяльності, створити умови для наукової підготовки учнів;

- виховувати цілеспрямованість, відповідальність, свідоме ставлення до розумової праці і дій і на цій основі розвивати пошуковий, дослідницький спосіб мислення, стимулювати потребу в самоосвіті, самовихованні й адекватній самооцінці своєї наукової діяльності;

- підняти на більш високий рівень екологічну освіту серед наших вихованців.

    Керівним органом  НТУ «Наукова зміна» є  наукова рада, засідання якої проводяться щомісячно.

    

   До складу НТУ «Наукова зміна» ОМЦДЮТ входять гуртки  екологічного спрямування:  «Географічне краєзнавство» (керівник Хорошун В.В.) та «Юні екологи» (керівник Опаленко О.П.), на базі яких створені творчі об;єднання «Еко», «Дослідник» та працюють секції географії, геології, ботаніки та зоології, фундаментальної екології, лісознавства, агрономії. Основа нашої співпраці:

-  спільне проведення науково дослідницької практики;

-  наукова співпраця  та взаємодопомога;

-  спільні дослідження;

-   проведення   наукових конференцій

 

            У гуртках «Географічне краєзнавство» та «Юні екологи» вихованці починають навчатися  з 5-6 класу. Вони є дослідниками.

     Дослідники на першому році навчання вчаться   виконувати пошукову роботу і  метеорологічні, гідрологічні та біологічні спостереження, а також робити їх аналіз  за результатами якого гуртківці виконують  реферати та наукові роботи, беруть участь в міських, обласних, Всеукраїнських конкурсах та конкурсах – захистах наукових робіт МАН. На заняттях гуртка  використовуються дослідження гуртківців, які навчалися в гуртку в попередні роки.

        Найкращий результат діти мають, коли розпочинають свою роботу  в середньому шкільному віці з підготовки до конкурсу «Юний дослідник». Кращі роботи беруть участь в  обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Юний дослідник». Переможці обласного етапу конкурсу беруть участь у фіналі конкурсу – в Києві.

  З 2 року навчання гуртківці можуть стати членами НТУ . Членами Наукового товариства учнів  є особи, які успішно  зарекомендували себе у роботі дослідницьких бригад  та виконали дослідницьке завдання,  самостійно зробили дослідження, що позитивно оцінене рецензентом, виступили з доповіддю на конференції товариства, або опублікували статтю в ЗМІ міста.

   Результатом є науково – дослідницька робота для участі у постерному захисті у конкурсі для учнів 7-9 класів віком 13 – 15 років, що започаткований Національним еколого – натуралістичним центром у 2010 році.

Юні науковці визначають закономірності розвитку різних природних явищ.,  поглиблюють знання з географії рідного краю та вивчають географічні об’єкти Охтирського району та Сумської області.  Збирають, систематизують та аналізують матеріали; аналізують явища та розкривають взаємозв’язки, що існують в природі, та використовують їх при підготовці конкурсних робіт та розробці наукових тем; вчаться логічному аналізу та систематизації виконаних досліджень, вести пропаганду сучасних метеорологічних та гідрологічних знань серед населення, виступати з доповідями, вчаться користуватися гідрометеорологічною інформацією, яка щоденно передається по радіо, друкується в газетах і журналах або надсилається до різних установ; формують навички самостійного опрацювання наукової літератури. Все це створює передумови для подальшого успішного навчання у вищих навчальних закладах.


Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz