Головна
Реєстрація
Вхід
Вівторок
19.03.2024
12:54
Вітаю Вас Гість | RSS
Охтирський міський центр дитячої та юнацької творчості

Меню сайту

Міні-чат

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Еколого-натуралістичний 

Колектив педагогів еколого-натуралістичного  напрямку  ОМЦДЮТ

 

 

   В еколого-натуралістичному напрямку позашкільного  закладу працюють  гуртки «Юні друзі природи», «Юні лісівники-дендрологи», «Юні квітникарі», п`ять  наукових гуртків «Географічне краєзнавство» та «Юні екологи».

У 10 творчих обєднаннях навчаються  280 вихованців віком від 6 до 18 років

  В напрямку працюють 4 досвідчених педагогів. Вони прагнуть проводити кожне заняття, кожен виховний захід для вихованців   цікавими, змістовними, яскравими.

 

Очолює напрямок  методист Скафа Вікторія Михайлівна


Скафа Вікторія Михайлівна - методист еколого-натуралістичного напрямку ОМЦДЮТ. Закінчила Полтавський державний педагогічний  інститут ім.  В.Г.Короленка. За фахом вчитель біології. Педагогічний стаж 25 років.  З  2003 року працює керівником гуртка «Флористика та фітодизайн».

 З 2005 року гурток працює за авторською програмою, яка пройшла апробацію в закладі. На заняттях гуртка вихованці отримують не тільки знання про природу, а й створюючи прекрасне, розвиваються як творчі особистості. Програма передбачає роботу з різноманітним природним матеріалом: сухоцвітами, живими квітами, мушлями, соломкою, пір’ям та ін.,і на їх основі створення прекрасних речей: картин, колажів, композицій,  букетів, іграшок.

 Керівник   знайомить гуртківців з квітковим аранжуванням як наукою, мистецтвом і ремеслом. Значна  частина програми  виділяється на практичні заняття.  Навчає вихованців складати букети та композиції із живих квітів, засушених рослин, природного матеріалу. Формує вміння працювати з інструментами аранжувальника, приладами для виготовлення штучних квітів. Розвиває художньо - естетичні смаки. Виховує любов і бережне  відношення до природи, працелюбність, охайність під час виконання практичних робіт.

    Керівник гуртка зосереджує  увагу на вирощуванні кімнатних рослин. Адже  кімнатні рослини і свіжа зелень завжди тішать око людини, заспокійливо впливають   на нервову систему, поновлюють  повітря в закритих приміщеннях. Також   вчить учнів не лише вирощувати квіти, а й уміло використовувати їх  декоративні властивості  в озелененні різних приміщень – тобто створювати відповідний фітодизайн.

      Олена Євгенівна  знайомить учнів  з народною символікою України, виховує в них пошану до народних символів, почуття  до рідного краю через вивчення рослин символів України, народних свят, обрядів.

  Значну увага приділяється   профорієнтації учнів, яка здійснюється під час екскурсій  до зелених господарств, ботанічних садів, під час зустрічей з фахівцями, при проведенні  конкурсів, виставок, конференцій.

      Використовуючи засоби природи та фантазію керівник навчає дітей створювати красу, розвивати творчі здібності. Вирощуючи кімнатні рослини, діти вчаться доглядати за ними, правильно розміщувати їх відповідно до освітленості, враховуючи декоративні властивості при створенні інтер’єру.

       Результати практичних робіт  вихованці  оформляють для підсумкових виставок, для участі в різнорангових конкурсах. Вихованці є постійними учасниками конкурсів „ Замість ялинки - букет”, „ Галерея кімнатних рослин”, «Парад квітів біля школи» міської виставки декоративно - ужиткового мистецтва, обласної постійно діючої виставки. Вихованці є постійними слухачами обласної школи флористики та фітодизайну.

 Щирська О.Є. бере участь у міських виставках декоративно-ужиткової творчості, представляючи свої роботи  в техніці колажу, декупажу, вишивки атласними стрічками.

   Красиве в оточуючій природі є всюди - треба вміти відкрити дітям цю красу.

На заняттях гуртка вихованці отримують не тільки знання про природу, а й створюючи прекрасне, розвиваються як творчі особистості. Крім виконання   флористичних робіт, освоюють  нові техніки оздоблення виробів такі як декупаж та кракелюр.

    В людині від народження закладено прагнення до прекрасного, але не завжди воно отримує розвиток. Не кожен може стати художником або скульптором, але кожен може навчитися розуміти красу, яка перетворює душу людини, робить її більш доброю, чуйною, творчою.



 Хорошун Віра Валентинівна - керівник гуртка «Географічне  краєзнавство», голова наукової ради НТУ «Наукова зміна», науковий консультант Сумського територіального відділення МАН. 

 Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут за спеціальністю інженер-метеоролог. В Охтирському міському центрі дитячої та юнацької творчості (ОМЦДЮТ) працює  з 1 грудня 1999 року на посаді керівника гурткової роботи. 

 Керівник  має високий професійний рівень компетентності. Спрямовує професійну  діяльність на пошук обдарованих дітей, створює умови для виконання програми позашкільної освіти вихованців, здійснює профільне навчання  учнів .

 Віра Валентинівна залучає  школярів  до творчої  та дослідницько-експериментальної діяльності  щодо вдосконалення  позашкільної освіти.

 Науково – дослідницьку та пошукову діяльність вихованців здійснює  шляхом  участі у міжнародній програмі GLOBE, екскурсійно – експедиційній діяльності, методом створення науково – дослідницьких  робіт та рефератів.

  З 1999 року гурток «Географічне краєзнавство» під керівництвом Хорошун В.В.     приєднався до виконання  екологічної програми „Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля”  (GLOBE.),  яка є науково – освітньою  програмою, що орієнтована на практичне застосування.

   З метою розширення екологічних знань, вивчення місцевого мікроклімату та екологічного стану водойм міста за методикою Міжнародної  програми GLOBE, дослідження лікарського флорофонду міста та приміської зони, покращення наукового розуміння екологічного стану регіону, підвищення рівня набутих учнями знань в області природничих наук та математики  в 2003 році керівником була розроблена авторська  навчально-виховна програма «Географічне краєзнавство».  Програма успішно пройшла апробацію.

    З метою реалізації  Державної цільової програми роботи з талановитою та  обдарованою молоддю на 2007-2010 роки в Охтирському міському центрі дитячої та юнацької творчості   Хорошун Віра Валентинівна  створила  НТУ «Наукова зміна», розробила його Статут та структуру і є  його керівником.

   З 2003 року вихованці Хорошун В.В. є учасниками  та переможцями обласних та Всеукраїнських  етапів конкурсу-захисту наукових робіт МАН,  з 2007 року  беруть участь в Всеукраїнському  осінньому колоквіумі  школярів «Космос. Людина. Духовність», Всеукраїнському конкурсі учнів та студентів « Мирний космос», Міжнародній освітньо-науковій конференції школярів «Зоряний шлях».

   Керівник гурткової роботи Хорошун В.В.  систематично бере участь в обласних конкурсах методичних матеріалів.

   У 2009 році  педагог стала переможцем обласного етапу Всеукраїнського відкритого конкурсу  моделей  організаційної роботи  учнів та   взяла участь  у Всеукраїнському етапі цього конкурсу,   за що нагороджена Дипломом Міністерства  науки і освіти України.  Віра Валентинівна є науковим консультантом  Сумського територіального відділення МАН України.

   Керівник   гурткової  роботи  підготувала 24 переможці обласного  та 5 переможців  Всеукраїнського  етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, 7 переможців Всеукраїнських конкурсів, що організовують аерокосмічні об’єднання, 22 переможці обласного  та 12  переможців Всеукраїнського  етапів конкурсів, що організовує Національний еколого-натуралістичний центр.

   За високий професіоналізм, вагомий внесок  у справу навчання і виховання підростаючого покоління , за цілеспрямовану роботу  щодо формування в учнівської молоді  навичок пошуково-дослідницької діяльності, якісну підготовку школярів до участі у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН  в 2007 та 2010  роках  нагороджена грамотами управління освіти і науки Сумської обласної держадміністрації, в 2009 році  нагороджена Подяками Національного еколого-натуралістичного центру  за підготовку  учня –призера  ІІІ етапу  Всеукраїнського  конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН  та  за підготовку  двох призерів  Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницький робіт з біології.

   Хорошун В.В.  підтримує тісний зв'язок з педагогами загальноосвітніх навчальних закладів, з науковцями Сумського державного  педагогічного університету ім. А.С. Макаренка,  Сумського  національного аграрного університету, науковими  співробітниками  Деснянсько-Старогутського та Гетьманського  національних парків.


   Опаленко Оксана Петрівна - керівник гуртка "Юні екологи". Закінчила Сумський державний педагогічний університет  ім. А.С. Макаренка у 1995р. 

Керівник  працює за авторською програмою « Юні екологи», яка пройшла апробацію в ОМЦДЮТ.  На заняттях гуртка педагог  прагне дати дітям поглиблені  знання з природничих наук, виявляє і сприяє розвитку інтересів дітей до біології та екології, дає змогу вихованцям розвивати свій інтелект у самостійній творчій діяльності з урахуванням  індивідуальних особливостей та нахилів, вчить вести спостереження в природі, виховує любов до навколишнього світу, потребу знати свій край, свідоме ставлення до дорученої справи.

 Вихованці Опаленко О.П.  проводять експедиційно-дослідницьку діяльність  за Міжнародною програмою GLOBE.  (Програма глобального вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля  є міжнародною науково-освітньою екологічною програмою, яка об’єднує учнівську молодь, викладачів та науковців для вивчення довкілля в планетарних масштабах). Спираючись на цю програму гуртківці  ведуть  систематичні метеорологічні, гідрологічні, фенологічні та біологічні спостереження, працюють над проблемою  змін мікроклімату в м. Охтирка та регіоні, вплив його на довкілля. Більшість вихованців наукового гуртка є слухачами обласного відділення Малої  академії наук. Результатом клопіткої праці дітей та їх керівника є  призові місця на обласному та Всеукраїнському  конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН.

 Юні науковці  готують матеріал до написання науковий робіт з тем:

«Дикоростучі рослини-замінники хліба»

« Влив температури повітря на цвітіння плодових дерев»

«Ліси околиць міста Охтирки»

«Флористичний склад Доброславівської гори»

«Лікарський флорофонд  Охтирських лісів»

   В своїй діяльності  педагог Опаленко О.П. намагається реалізувати основні завдання екологічної освіти – формування  екологічної свідомості та прищеплення екологічної культури вихованцям.

  За  плідну роботу з вихованцями керівник гуртка нагороджена грамотами міського відділу освіти, обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Всеукраїнського еколого-натуралістичного центру.

 

     

 





Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz