Головна
Реєстрація
Вхід
Вівторок
19.03.2024
03:28
Вітаю Вас Гість | RSS
Охтирський міський центр дитячої та юнацької творчості

Меню сайту

Міні-чат

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Оздоровчий 

Відпочинок у «Віночку»

Літо! Пора відпочинку, дитячого сміху, сонячних днів, цікавих подорожей, зустрічей, знайомств! Все це чекало дітей в таборі «Віночок», який працював цього літа на базі Охтирського міського центру дитячої та юнацької творчості.

Оздоровилося в табрі 55 дітей, працювало 12 педагогів. Обдарованих та талановитих – 21 дитина, з багатодітних сімей – 3, неповних – 2, знаходяться на диспансерному обліку – 1. Оздоровлювалися діти різних вікових категорій з різним рівнем підготовки та всебічними інтересами.

Дитина - це перш за все творча особистість, яка потребує постійної реалізації своїх задумів і планів. Тільки правильно спланована, з урахуванням потреб дітей у самореалізації робота оздоровчого профільного табору може дати можливість цікаво, весело та з користю для здоров'я провести час, позбавити вихованців нудьги та відкрити в собі нові таланти.

Наш табір називався «Віночок» невипадково. У таборі було чотири загони, і назви своїх загонів діти пов»язали із елементами, що входять до українського віночку: «Барвінчата», «Калина» , «Незабудки», «Ромашки». Фантазія дітей тільки схвалювалася. Емблеми - від звичайних на грудях до рінокольорових (відповідно загону) галстуків. Кожний загін мав девіз, пісню. Стіннівки загонів також не мали якогось певного зразка, але були пов'язані з вибраною назвою. Діти з великим бажанням працювали над іміджем свого загону. Ця робота сприяла мобілізації та згуртуванню, усвідомленню того, що вони - члени однієї команди.

Із першого дня в таборі розпочиналися змагання між загонами. На ранковій лінійці оголошувався план заходів на день, а в кінці дня - підбивався підсумок, нагороджувалися переможці конкурсів і змагань та оголошувалися завдання на наступний день.

Виховна робота у оздоровчому профільному таборі «Віночок» базуваласяся на розвитку дитячої ініціативи, самодіяльності, колективної творчої справи й полягала у проведенні кожного дня змістовної, цікавої, активної справи. Звичайно, що реалізація завдань змісту роботи залежала від педагогічного колективу, його виховного потенціалу та майстерності.

План виховної роботи був насичений різноманітними заходами та складався з урахуванням побажань дітей. Із цією метою наприкінці навчального року в гуртках проводилося анкетування серед вихованців центру «Що ти очікуєш від оздоровчого табору? Твої пропозиції». Досвід показав, що оздоровчий табір діти хочуть бачити схожим на заміський табір. Перш за все дітей привертають змістовні культурно-масові заходи, яскраві дійства та особиста участь у всіх справах. Ураховуючи всі об'єктивні та суб'єктивні можливості, рівень розвитку й вихованості та реальні запити вихованців, виховна робота у «Віночку» мала на меті комплексну реалізацію пріоритетних напрямів виховання, зокрема патріотичного, морального, естетичного, фізичного, екологічного, які тісно взаємопов'язані, доповнюють одне одного.

Виховна робота в оздоровчому таборі «Віночок» формуваласяся в напрямах: спортивно-оздоровчий, художньо-естетичний, декоративно-ужитковий, краєзнавчий та гурткова робота.

Спортивно-оздоровчий напрям роботи включав в себе різноманітні спортивні змагання (веселі старти, козацькі розваги, футбольний турнір, турнір із шахів).

Особливою популярністю користувався у вихованців художньо-естетичний напрям роботи, бо саме заходи такої спрямованості сприяють розвитку обдарованості, дозволяють дітям реалізувати свої творчі можливості, спробувати себе в різних ролях, проявити свій творчій потенціал. Завдяки пропозиціям дітей у таборі з'явились такі заходи: «Музичний зорепад», «Творчий конкурс «Ромашка», «Подорож Країною «Квітнарією», «Міс Квіточка – 2011» . Ці заходи тільки на перший погляд здаються розважальними. Та під час підготовки до них і проведення вихованці розкриваються з найнесподіваніших сторін. Діти, які під час навчального року не проявляли організаційних і творчих здібностей, отримали можливість «запалити свою зірку».

Велика увага приділялась декоративно-ужитковому мистецтву. Вихователі табору направляли зусилля на формування у дітей естетичного смаку, загальної культури, на розвиток талановитих дітей, їх віри в свої сили. Програма «Я + Праця» була розроблена спеціально для досягнення дітьми вмінь і навичок роботи з різними матеріалами і включала в себе такі блоки: школа Ляльки Веселинки ( народна іграшка), школа Текстильчика ( текстильна пластика), школа Працелюбчика ( паперова пластика), школа Пластилінової Ворони (ліплення).

Краєзнавчий напрям виховної роботи - це різноманітні екскурсії та подорожі стежинами рідного міста. За 14 днів роботи табору вихованці декілька разів стають бажаними гостями в міських бібліотеках , відвідали Охтирський Покровський Собор, побували на території пожежної частини, яка справили на вихованців незабутнє враження.

Щоб у дітей не залишалося жодної хвилинки для нудьги, на період роботи «Віночка» працювали «літні» гуртки, які працювали за спеціальними програмами. Під час роботи гуртків успішно пройшли майстер-класи з пластики із солоного тіста, ліплення з глини, пластиліну, паперопластики. Заняття гуртків проводилося після обіду. Вихованці кожного загону мали можливість відвідати декілька різних гуртків.

Чітка та злагоджена робота адміністрації, вихователів табору, працівників КПШХ «Мрія», технічних працівників дозволила зробити незабутнім і корисним відпочинок для дітей, які знаходилися у нашому таборі.

Так минули цікаві літні дні у стінах нашого центру.


Начальник табору С.Теличко


Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz